niedziela, 25 lipca, 2021
Google search engine
Strona głównaOpodatkowanie w Niderlandach
Array

Opodatkowanie w Niderlandach

Rząd Niderlandów (U7RcB) uzyskuje większość swoich dochodów z podatków. Ministerstwo Finansów (Ministerie van Financiën) jest odpowiedzialne za wdrażanie krajowego ustawodawstwa podatkowego, podczas gdy Belastingdienst (Urząd Skarbowy) zajmuje się faktycznym wykonaniem tego ustawodawstwa. Jeżeli podczas pobytu w Niderlandach zarabiasz pieniądze, jesteś zobowiązany do płacenia podatków.

Krótka historia podatków w Niderlandach

Ludzie w Niderlandach płacą podatki od wieków. W XVIII wieku rząd niderlandzki zapewniał sobie dochody, opodatkowując niezbędne towary, takie jak drewno opałowe, mydło, sól, zboża, mięso, wino, torf, węgiel i wełnę. W tamtych czasach ludzie płacili taką samą kwotę podatków, niezależnie od dochodów.

W 1806 r. ówczesny Minister finansów Alexander Gogel wprowadził system podatków powszechnych. Dopiero w 1914 r. wprowadzono podatek dochodowy (inkomstenbelasting). Celem tego podatku jest opodatkowanie osób w zależności od ich dochodów. Im więcej pieniędzy zarabiasz, tym więcej podatku musisz zapłacić. W 1934 roku w Niderlandach po raz pierwszy wprowadzono podatek od sprzedaży (omzetbelasting). W 1968 roku podatek ten został zastąpiony przez podatek od sprzedaży VAT. W 1964 roku wprowadzono podatek od wynagrodzeń (loonbelasting).

Dutch tax office (Belastingdienst)

Belastingdienst (niderlandzki urząd skarbowy) (xe4oL) to służba podatkowa i celna w Niderlandach. Jest częścią Ministerstwa finansów, a do jej zadań należą:

 • Import, eksport i tranzyt towarów.
 • Wykrywanie oszustw (podatkowych, gospodarczych i finansowych).
  • Nakładanie i pobieranie podatków.
  • Wypłacanie zasiłków (7v2Aj) związanych z

  dochodami z tytułu opieki nad dziećmi, wynajmu oraz opieki zdrowotnej.

  Niderlandzki system podatkowy

  Jakie są główne rodzaje podatków, z którymi się spotkasz mieszkając i żyjąc w Niderlandach? Czy jesteś zobowiązany do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o Niderlandzkim systemie podatkowym. (EJWfj)

  Doradcy podatkowi w Niderlandach

  Wypełnianie zeznań podatkowych to nie zabawa. Dotyczy to większości obywateli niderlandzkich, nie wspominając już o emigrantach. Nawet Belastingdienst zgadza się z tym stwierdzeniem, stąd ich slogan: „Leuker kunnen we het niet maken, wel makkelijker” (Nie możemy sprawić, żeby było zabawniej, ale możemy to ułatwić).

  Jeżeli więc chciałbyś uzyskać pomoc w zakresie podatków, zajrzyj na naszą listę niderlandzkich usług i doradców w Niderlandach.

  30% ulga podatkowa

  Jeżeli jesteś wysoko wykwalifikowanym imigrantem pracującym w Niderlandach to sprawdź czy przysługuje Ci 30% ulga podatkowa dla emigrantów w Niderlandach. (jpLzd)

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Gminy niderlandzkie (Gemeente)

DigiD

Recent Comments